ChatGPT takviyeli Bing mobile ve Skype’a geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Google ile rekabetinde önemli bir adım atarak yapay zeka tabanlı sohbet robotu ChatGPT’yi arama motoru olan Bing’e ekledi. Bunun ardından başarılı sonuçlar alan şirket, bu teknolojiyi farklı noktalara taşıma peşinde. Öyle ki kullanımı artırmak adına Microsoft, Bing mobil uygulamasını yayınladı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Bing; mobil cihazlara, Edge’e ve Skype’a geliyor!

Microsoft, ChatGPT’ye dayanan arama motoru Bing’in artık bir mobil uygulaması aracılığıyla mobil cihazlara, Skype uygulamasına ve Microsoft Edge‘e geldiğini duyurdu. Mobil cihazlardaki deneyim aşağı yukarı bilgisayarlar ile aynı olsa da sesli erişim konusunda önemli bir fark bulunuyor. Mobil cihazlarda sesli komutlar daha çok kullanıldığı için artık Bing uygulamasında da deneyimleyebilirsiniz.

Yeni Bing’in Skype’a gelmesi ise Microsoft’un günde 36 milyon aktif kullanıcısı bulunan mesajlaşma hizmetini daha da canlandırmak istemesi sonucunda gerçekleşiyor. Skype ile Bing, platformda bulunan diğer botlar gibi olacak. Arkadaşlarınızla mesajlaşırken ilgili arama sonuçlarını getirtecek sorular sorabilirsiniz. Veya Bing’den sohbettekilerle ilgili bir şarkı yazmasını bile isteyebilirsiniz.

Bing yenilenmesiyle birlikte güçlü bir çıkış yakalasa da bir çok problem ortaya çıktı. Öyle ki Microsoft, kullanıcılar tarafından zorlandığında saldırgan yanıtlarla cevap vermesini önlemek için Bing sohbet robotuyla günlük etkileşim sayısını sınırlamak zorunda kaldı. Kullanıcılar oturum başına altı mesaj ve gün boyunca toplamda 60 mesajla sınırlandırıldı. Ancak Microsoft yakın gelecekte bu problemi çözüp bu sınırı artırmayı planlıyor.

Microsoft’un yenilenmiş Bing’i gelecekte hangi platformlara getireceği henüz belirsizliğini koruyor. Uzun süredir iş veya okul için kullanılan Microsoft Teams uygulaması, gelecekte Bing adapteli bir uygulamaya dönüşebilir.

Mobil uygulamaya sadece sınırlı test kullanıcılarının erişebildiğini de belirtelim. Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft Bing mobil cihazlarda verimli çalışacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal