Elon Musk’ın profil çıkarı şaşırttı: Abonelerinden ne kadar kazanıyor?

Twitter kullanıcılarının profillerinden kazanç elde etmelerini sağlayan abonelik sistemi, kısa süre önce kullanıma sunulmuştu. Özelliğin kullanıma sunulmasıyla beraber, kullanıcılar abonelerinden kazanç elde etmeye başladılar. Elon Musk’ın yaptığı bir paylaşımda yer alan abone sayısı, aylık abone kazancını gözler önüne serdi.

Abone geliri göz kamaştırdı!

Elon Musk, yeni para kazanma seçeneğinin kullanımını açıkladığı bir tweet paylaştı. Tweet içerisinde yer alan görselde Musk’un güncel abone sayısının göründüğü fark edildi. Görüntünün alındığı anda 24 bin 700 aboneye sahip olan Musk, abonelerinden yılda 1 milyon 200 bin doların üzerinde kazanç elde edebiliyor.

Herhangi bir profile abone olan bir kullanıcı, en az 4 dolarlık bir abonelik ücreti ödüyor. Kullanıcının seçeceği abonelik paketine göre artabilen bu tutar, profil sahibine aktarılıyor. Elon Musk’ın abonelik sistemi güncel abone sayısıyla minimum kazanç değerine göre hesaplandığında, yıllık en az 1,2 milyon dolar kazandığı sonucuna ulaşılıyor.

Son dönemlerde sıklıkla karşımıza çıkan pasif gelir kavramına burada bir kez daha rastlıyoruz. Yalnızca abonelik sistemini bile göz önünde bulundurursak Elon Musk, aktif iş süreçlerinden kazandığı gelire ek olarak azımsanamayacak bir pasif gelire sahip. Aylık en az 98 bin 800 dolar tutarında bir pasif gelire sahip olan Musk’un bu kazancı, Twitter kullanıcılarının dikkatini çekti.

Söz konusu ayrıntıyı fark edip gelir hesaplamasını yapan Alex Cohen, pasif gelirle finansal bağımsızlığa ulaşmanın aslında bu kadar basit olabileceğine dikkat çekti. Cohen, kendisinin 14 abonesinden aylık 70 dolar kazanç elde ettiğini vurguladı. Paylaştığı bu değer, Musk’ın en küçük parametrelerle hesaplanan pasif gelirinin sanılanın çok daha üstünde olabileceğini gösteriyor.

Yorum yapın

bypuff.com vozol stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com