En çok takipçili hesap değişti: Elon Musk, Obama’yı tahtından etti

Geçtiğimiz yıl haziran ayında Twitter’da 100 milyon takipçiye ulaşan Elon Musk, yeni bir rekor ile gündeme geldi. Elon Musk, Barack Obama’nın Twitter platformunda en çok takipçiye sahip kişi ünvanını elinden aldı.

Elon Musk, Twitter’da en çok takipçiye sahip kişi oldu

Geçtiğimiz yıl Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, mali sorunlar nedeniyle zor bir süreçten geçiyor. Twitter’ı satın aldıktan sonra daha fazla etkileşim alan Musk, 133 milyon 68 bin kişiyle en fazla takipçi sayısına sahip kişi ünvanını elde etti.

Barack Obama, toplam 133 milyon 42 bin takipçiyle ikinci sıraya geriledi. Twitter, Tesla ve SpaceX ile ilgili önemli duyuruları kendi hesabından yayınlayan Musk’ın takipçi sayısı, katlanarak artmaya devam ediyor.

Musk’ın paylaşım alışkanlıkları, hesabını önemli bir amacı desteklemek veya başkan olarak yaptığı bazı çalışmaları vurgulamak gibi esas olarak profesyonel amaçlar için kullanan Obama’nınkiyle taban tabana zıt olarak nitelendiriliyor. Aynı durumun sırasıyla en çok takip edilen üçüncü ve dördüncü hesap Justin Bieber ve Katy Perry için de geçerli olduğunu belirtmekte fayda var.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan Twitter’ın yeni anasayfa tasarımı, birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Anasayfada bulunan Sana özel sekmesini güncelleyeceklerini belirten Musk, önerilen Tweetler’de sadece onaylı hesapların görüneceğini açıkladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

bypuff.com vozol stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com