iOS 17 ile gelmesi beklenen özellikler!

WWDC 2023 etkinliği her geçen gün yaklaşırken iOS 17 hakkında da yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Apple’ın yeni nesil işletim sistemi hakkında birçok dikkat çekici iddia Weibo’da bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Aynı kullanıcı daha önce ortaya koyduğu doğru sızıntılarla biliniyor.

iOS 17 birçok yeni özellik ile birlikte geliyor

Apple’ın iOS 17’yi 5 Haziran’daki WWDC ile birlikte tanıtması bekleniyor. Yenilenen işletim sisteminin ilk beta sürümü, açılış konuşmasından birkaç dakika sonra geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Genel beta ise muhtemelen Temmuz ayında gelecek. iPhone kullanıcılar iOS 17’nin kararlı sürümüne ise Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 15 modelleri ile birlikte kavuşacak.

Daha önce iPhone 14‘ün sarı renkli olarak sunulacağını bilen bir kullanıcı, iOS 17 hakkında da birçok önemli iddia ortaya atmış durumda. Yenilenen işletim sistemi ile birlikte özellikle kilit ekranında önemli yeniliklerin sunulması bekleniyor.

İşte iOS 17 ile sunulması beklenen bazı özellikler:

  • Kilit Ekranı yazı tipi boyutu seçenekleri
  • Özel Kilit Ekranı tasarımını diğer iPhone kullanıcılarıyla paylaşma seçeneği
  • Apple Music şarkı sözlerinin Kilit Ekranında görüntülenebilir olması
  • Apple Music’e basitleştirilmiş yeni arayüz tasarımı
  • Uygulama Kitaplığı klasörlerinin manuel olarak yeniden adlandırılabilir olması
  • Kontrol Merkezi tasarım değişiklikleri
  • El feneri parlaklık kaydırıcısı (Artık parlaklık seviyesi tıpkı ses ayarlarında olduğu gibi değiştirilebilecek)

Apple, yeni iPhone 15 modelleri ile sunulacak olan iOS 17 ile birçok yeni özellik sunmayı planlıyor. Ortaya çıkan bu özelliklerin doğruluğu ise henüz kanıtlanmış değil. Ancak bu özelliklerin iPhone kullanıcıları için oldukça dikkat çekici olacağı söylenebilir.

iOS 17 işletim sistemi ve özellikleri hakkında ancak 5 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliği ile tam anlamıyla bilgiye sahip olabileceğiz. Peki siz iOS 17 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

bypuff.com vozol stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com