iOS 17 ile iPhone modellerinde değişmesi gerekenler!

Apple, her iOS sürüm güncellemesi ile hataları düzeltirken, kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik yenilikler de sunuyor. iOS 17’nin bazı önemli özellikler ile uzun zamandır beklenen bazı özelliklere ev sahipliği yapması bekleniyor.

Apple’ın Android telefonlardan kopya çekmesi gerektiği noktalar

Her akıllı telefon kullanıcısı için ihtiyaçlar farklı olsa da bazı temel özelliklerin iPhone modellerinde olmaması oldukça şaşırtıcı. Apple’ın yeni sürümde birçok kullanıcı tarafından beklenen bazı özellikleri gündeme alacağını söyleyebiliriz. İşte iPhone modellerinde iOS 17 ile değişmesi gerekenler özellikler:

Çoklu zamanlayıcı

iPhone modellerindeki Saat uygulamasında maalesef aynı anda sadece bir zamanlayıcı çalıştırabiliyorsunuz. Uzun zamandır iPhone telefonlara gelmesi beklenen bu özellik watchOS 8’de ise sunulmuş durumda. Akıllı saatlerinde çoklu zamanlayıcı seçeneğini sunmaya başlayan Apple’ın böylesine temel bir özelliği iPhone modellerinde de sunmasını bekliyoruz.

Ayrı ses seviyesi ayarları

Temel Android modellerinde sunulmuyor olsa bile birçok Android telefon üreticisi, ses ayar tuşlarına basıldığında farklı bildirimler için farklı ses ayarları yapmaya olanak sağlıyor. Böylece her bir bildirim için farklı seviyelerde ses çıkışı sağlanabiliyor. iPhone modellerinde de bu özellik sunuluyor olsa da, bu ayarı ancak Ayarlar uygulaması üzerinden yapmak mümkün. Apple’ın bu konuda Android telefonları izlemesi gerekiyor.

Daha iyi bildirim yönetimi

Android telefonlarda bir uygulamadan aldığınız bildirim türleri üzerinde oldukça ayrıntılı kontrol sunuyor. Diğer yandan Apple da benzer seçenekler sunuyor olsa bunları çok daha karmaşık bir yoldan iletiyor. Bu yüzden birçok kullanıcı bildirim yönetimi konusunda iOS 17’de önemli bir atılım bekliyor.

Uygulama simgelerinin taşınması

Android telefonlarda uygulama simgelerini anasayfada istenen kısma taşımak mümkün. Kullanıma bağlı olarak bir simgeyi ekranın en üstüne ya da en altına taşıyabiliyorsunuz. Ancak iOS’ta bir ana ekran oluşturulduğunda, bu sayfaya eklenen ilk simge sol üst köşede yerini alıyor. Uygulamaya ulaşımı da zorlaştıran bu özelliğin Apple tarafından değiştirilmesi kaçınılmaz olarak görülüyor.

iOS her ne kadar birçok üstün özelliğe sahip olsa da bazı konularda Android’den kopya çekmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Peki siz iOS 17 ile değişmesi gereken iPhone özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal