iPhone 15 ile gelecek olan ilk yenilik ortaya çıkmış olabilir

iPhone 15 söylentileri için henüz çok erken; iPhone 14 daha geçen ay piyasaya sürüldü. Ancak yine de gelecek yıl ne bekleyeceğimiz konusunda birkaç fısıltı duymaya başladık. En son tahminler, bir sonraki iPhone olacak olan iPhone 15’in içindeki 5G modemle ilgili.

Söylentilere göre Apple, 5G yeteneklerini güçlendirmek için mevcut iPhone 14 serisinde bulunan Snapdragon X65’ten, Qualcomm Snapdragon X70’e geçecek. Yükseltilmiş çip, daha düşük gecikme süresi sunacak, daha az güç çekecek ve telefonun konumu ne olursa olsun daha iyi hızlar ve daha güvenilir kapsama alanı anlamına gelmesi gereken bir dizi yapay zeka optimizasyonu ile birlikte gelecek.

Her ne kadar Apple’ın kendi işlemcisi ve kendi 5G modemini geliştirmekte olduğu söyleniyor olsa da, bu ürünlerin çıkması için daha çok zaman var. Bu yüzden, bir sonraki iPhone 15’te Apple’ın kendi ürettiği işlemci ve modemi görme ihtimalimiz yok denecek kadar az. Hatta Apple’ın, 2024 için planlanan iPhone 16’daki 5G modem ihtiyaçları için de Qualcomm’a bağlı kalacağı söyleniyor. Şu anda bunun hakkında detaya sahip olmasak da, bu modemin Snapdragon X75 olacağı düşünülüyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com