Oyuncular için yapılan ilk Chromebook’un özellikleri ortaya çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Lenovo’nun web sitesine eklenen IdeaPad Gaming Chromebook, laptop kullanıcıları tarafından merakla karşılanmışken, oyun severler için hazırlanan Chromebook hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. İşte ayrıntılar…

IdeaPad Chromebook özellikleri ortaya çıktı!

Özellikle oyun oynamayı seven laptop kullanıcıları, genellikle Gaming kategorisindeki sistemleri tercih ediyor. Oyuncu laptop kullanıcılarının sevdiği serilerden biri olan Lenovo IdeaPad Gaming, oyun için yapılmış Chromebook ile odağı üstüne çekiyor.

Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklenen oyuncu Chromebook’u hakkında birçok yeni sızıntı ortaya çıktı. IdeaPad Chromebook, 16 inç 1440p ekranla birlikte geliyor. Aynı zamanda 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olan laptop, dört taraflı RGB ışığıyla oyuncuların ilgisini çekiyor.

Üst ve alt modellere sahip olacağı sızdırılan Chromebook, işlemci açısından düşük kalıyor. Üst modelde Intel Core i5-1235U bulunuyorken, alt modelde i3-1215U kullanılıyor. İşlemci, bir oyun bilgisayarı için beklentileri pek karşılayamıyor.

IdeaPad Chromebook, 8 GB RAM‘e ve maksimum 512 GB‘a kadar depolama alanıyla bizleri karşılıyor. İlave olarak Waves MaxxAudio özellikli dört adet hoparlör bulunuyor. Söz konusu laptop’un oyuncular için yapıldığı söyleniyor ancak yüksek grafikli oyunlar için yetersiz kalabilir.

Chromebook ile oyun deneyimi

IdeaPad Chromebook’un ileri seviye oyunlar için yetersiz kalacağı düşünülüyor. Buna çözüm olarak bulut oyun sistemleri tavsiye ediliyorken, Google’a ait Stadia bulut oyun hizmeti kapanmasıyla hayal kırıklığı yarattı. Google Stadia kapansa dahi alternatifleri olan GeForce Now ve Amazon Luna, oyuncu Chromebook’u için halen kullanılabilir.

Google, ChromeOS için Steam desteğini getirmeye çalıştığını belirtiyor. Bu sayede Steam mağazasındaki oyunlar da oynanabilir olacak. İlave olarak, çoğu Chromebook Android oyunlarını destekliyor. Bunun sonucunda mobil oyunları da oynayabilirsiniz.

Düşük güçteki oyunlar için uygun olduğu söylenen Chromebook, oyuncuların beklentisini pek karşılamamış gibi görünüyor. Zira sistem özellikleri de bunu destekleyen nitelikte.

IdeaPad Chromebook’un önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Pekala, sizler oyuncular için hazırlanmış Chromebook hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyun oynamak için yeterli bir sisteme sahip mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time