Son sızıntılar Pixel 7’nin tüm özelliklerini ortaya koyuyor!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında gösterilen Google, birçok alanda olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de önemli bir kitleye ulaştı. Pixel serisiyle birlikte sektörde adından söz ettiren Google, Pixel 7 için artık gün sayıyor. Tanıtım etkinliği yaklaştıkça sızıntılar artmaya devam ediyor.

Pixel 7 serisi, yüz kilidi açma ve eSIM özelliklerine sahip olacak

Akıllı telefon dünyasındaki yerini üst sıralara taşımak isteyen Google, Pixel 7 serisi için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önceki bilgilerle birlikte özellikleri şekillenen modelin son ayrıntıları da gün yüzüne çıkıyor. Android dünyasından elde ettiği bilgilerle tanınan Mishaal Rahman, yeni Pixel serisinin yüz kilidi açma ve eSIM özellikleriyle donatılacağını belirtti.

6 Ekim‘de tanıtılması beklenen Google Pixel 7 serisi gelen bilgiler ışığında şekillendi. Modeller, şirketin ürettiği Tensor G2 işlemcisini kullanacak. Google işlemcisi, 1,8 GHz taban saat hızına sahip sekiz çekirdekle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Aynı zamanda bu çekirdeklerden ikisi maksimum 2,35 GHz ve kalan ikisi de maksimum 2,85 GHz frekanslarına kadar çıkabiliyor. yüksek saat hızlarına sahip iki adet Cortex-X1 ve Cortex-A76 çekirdeğinin yanı sıra dört adet Cortex-A55 çekirdek dizilimine ev sahipliği yapacak.

Öte yandan Pixel 7 serisi, geçtiğimiz günlerde Amazon satış listelerinde görüntülendi. Öyle ki listelenme, modellerin fiyatlarını bir nevi onayladı. Seri, Amazon ABD’nin satış listesinde 599,99 dolardan yer aldı. Listede yer almasına rağmen üzerine tıklayıp satın almaya kalktığınızda hata veriyor. Bu durumun nasıl bir hata sonucu ortaya çıktığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Son olarak Google serisi arkada 50 Megapiksel Samsung GN1 ana ve 12 Megapiksel Sony IMX38 ultra geniş açı sensörlerinden oluşan çift kamera kurulumu kullanılacak. Ön tarafta ise 10.87 Megapiksel (Samsung 3J1) özçekim kamerası bulunacak. Kutudan direkt olarak Android 13 ile çıkacak seride 8 GB RAM ve 128/256 GB dahili depolama seçenekleri sunulacak. Bunun dışında akıllı telefon 30W destekli 4,700mAh’lik batarya ile sahne alacak.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time