WhatsApp sohbetleri artık daha canlı! Animasyonlu emojiler geliyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kullanıcı güvenliğini artıracak yeni özellikler sundu. Bu özelliklerin ardından şirket, farklı yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp, uygulamanın vazgeçilmezi olan animasyonlu emoji seçenekleri sunacak.

WhatsApp, animasyonlu emoji özelliği varsayılan olacak

Mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcı deneyimini artırmak için çeşitli özellikler getiriyor. Bu özelliklerden bir tanesi de bugün gün yüzüne çıktı. Şirket, sohbetleri daha eğlenceli ve canlı bir hale getirmek için animasyonlu emoji yeniliğiyle karşımıza çıkıyor.

WhatsApp tarafından gelen bu yeniliği WABetaInfo’daki kullanıcılar tarafından ortaya çıktı. Söz konusu yeniliğin haberi uzun zamandır ortalıkta dolanıyor. Ancak şirket, özelliği platforma dahil etme konusunda oldukça geç kaldı. Ortaya çıkan ekran görüntüleri ise animasyonlu emojinin yakın zamanda geleceğini gösteriyor.

Bilgilere göre animasyonlu emoji, seçili olan emojilerde varsayılan olarak yer alacak. Bu da animasyonlu emojileri kullanmak istemeseniz bile devre dışı bırakamayacağınız anlamına geliyor. Emojiler ise pek çok uygulamanın kullandığı popüler animasyon platformu olan Lottie kütüphanesinden olacak.

Animasyonlu emoji özelliği, WhatsApp’ın rakibi olan Telegram’da uzun zamanda kullanılıyor. Bunun yanı sıra ana şirket Meta’nın diğer mesajlaşma platformu olan Facebook Messenger’da da yer alıyor. WhatsApp’a daha yeni gelmesi de oldukça şaşırtıcı.

Animasyonlu emoji özelliğinin ne zaman kullanımda olacağı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Şu anda geliştirme aşamasında olan platformun Beta versiyonlarında da yok. Buna rağmen animasyonlu emoji özelliğinin masaüstü sürümde beta olacak şekilde yayınlanacağı düşünülüyor.

Peki, siz WhatsApp animasyonlu emoji özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın’

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal