WhatsApp’ta bildiri silmek artık daha zor!

WhatsApp, sohbet deneyimini geliştirecek bir özellik alıyor. Meta’dan gelen açıklamaya göre kullanıcılar artık belirli mesajların kaybolmasını engelleyen “sohbette tut” seçeneğine sahip olacak. Bu, kaybolan mesajların da sohbette kalmasına fırsat tanıyacak. İşte WhatsApp için sunulacak yeni mesaj kaydetme özelliği.

WhatsApp yeni bir mesaj kaydetme özelliği alıyor

WhatsApp, mesajları sohbette tutacak yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere kaybolan mesajlar için 24 saat, 7 gün ve 90 gün sunuluyor ve ardından sohbetten kaldırılıyor. “Keep in Chat” adı verilen özellik, kaybolan mesajların silinmesini engelleyecek.

Bu sınırdan daha uzun süre mesajları saklamak isterseniz artık yeni bir seçenek bulunuyor. “Sohbette tut” sayesinde kaybolan mesajları arşivlemeye devam edebilirsiniz. Ancak mesaj kaydetmenin bazı kısıtlamalara sahip olduğunu belirtelim.

Mesajı gönderen kişi, bu özelliğin kullanılması durumunda uyarılacak. Ayrıca isterse kaydetmeyi reddetme seçeneğine sahip olacak. WhatsApp konuyla ilgili açıklamasında, “Mesajı siz gönderiyorsunuz. Sohbetteki diğer kişilerin mesajı saklayıp saklamama yetkisini size bırakıyoruz” dedi.

Ancak önceden kaydedilmiş olsa bile, mesajı gönderen kişiye sonradan silme hakkı da tanınacak. Kaydedilen mesajlar yer imi simgesiyle işaretlenecek ve Saklanan Mesajlar klasöründe sohbetlere göre düzenlenecek.

Güncellemenin önümüzdeki haftalarda Android, iOS ve web için dünya çapında kullanıma sunulmasını bekliyoruz. Bu yüzden WhatsApp uygulamanızı güncel tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal